Barbara Bush hayatını kaybetti

0
216


41. ABD Başkanı George Herbert Walker Bush’un eşi ve 43. ABD Başkanı George Walker Bush’un annesi Barbara Bush 92 yaşında hayatını kaybetti


Eski ABD Başkanı George Bush’un eşi ve eski ABD Başkanı George W. Bush’un annesi Barbara Bush 92 yaşında hayatını kaybetti. ABD’nin eski başkanlarından George H. W. Bush’un eşi ve yine eski başkanlardan George W. Bush’un annesi Barbara Bush’un hastanedeki tedavisinin sonuçsuz kalması nedeniyle eve iki gün önce çıktığı, Teksas eyaletine bağlı Houston kentindeki evlerinde yaşamını yitirdiği belirtildi.

1989 yılından 1993 yılına kadar başkanlık koltuğunda oturan George H. W. Bush’un eşi ve 43. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George Walker Bush’un annesi olan Barbara Bush, eşi ve oğlu ABD başkanlığı yapan ilk ve tek first lady idi.

Georege W. Bush-Barbara Bush, 73 yıllık evlilik süresiyle, Amerikan başkanlık tarihinde en uzun süreli evliliğe sahip çifti olarak biliniyor.

Barbara Bush, oğlu Jeb Bush’un 2016 ABD Başkanlık seçimlerinde, Trump’a karşı girdiği parti içindeki yarışta, oğlunun seçim kampanyasına destek olmak için Jeb Bush ile birlikte New England bölgesindeki mitinglere katılmıştı.

 

 

Yorum Yap