Çavuşoğlu, Danimarkalı mevkidaşıyla görüştü

0
121


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen ile görüştü. Çavuşoğlu, “Danimarka makamlarının, terör örgütü PKK ve iltisaklı kuruluşlarının faaliyetlerine izin vermemesi gerektiğini vurguladık” açıklamasında bulundu


Çavuşoğlu, uluslararası Ukrayna Reform Konferansı’na katılmak üzere geldiği Danimarka’nın başkenti Kophenag’da Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen ile görüştü.

Samuelsen ile ikili konuları, terörizmle mücadelede iş birliğini ve Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerini ele alan Çavuşoğlu, Danimarka makamlarının, terör örgütü PKK ve iltisaklı kuruluşlarının faaliyetlerine izin vermemesi gerektiğini vurguladı.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından paylaştığı görüşmeye ilişkin fotoğrafla birlikte, “Danimarka Dışişleri Bakanı Samuelsen ile ikili konuları, terörizmle mücadelede iş birliğini ve Türkiye-AB ilişkilerini ele aldık. Danimarka makamlarının, terör örgütü PKK ve iltisaklı kuruluşlarının faaliyetlerine izin vermemesi gerektiğini vurguladık.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap