Amasya iftar vakti 2018! Amasya’da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İşte Amasya imsakiyesi

0
385


Amasyalılar Ramazan ayının ilk iftarına hazırlanıyor. Gece yapılan sahurdan sonra iftar saati için bekleyiş başladı. Amasya’da iftar saat kaçta olacak? Akşam ezanı saat kaçta okunacak? İşte 16 Mayıs Amasya iftar vakti…


2018 Ramazan ayı 16 Mayıs iitbariyle başladı. Amasya ilk sahuru yaptıktan sonra ilk iftara hazırlanmaya başladı. Amasya’da iftar saat kaçta, oruç saat kaçta açılacak? Diyanet’in Ramazan imsakiyesine göre işte Amasya iftar vakti.

AMASYA İFTAR VAKTİ 2018

11 ayın sultanı olarak bilinen Ramazan ayının ilk iftarı idrak edilecek. Diyanet’in resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 16 Mayıs Çarşamba Amasya’da iftar vakti 19:54 olarak yer almakta. Amasya’da saat 19:54’de okunacak ezanla birlikte Ramazan’ın ilk iftarı yapılacak. 

AMASYA İMSAK VAKTİ 17 MAYIS 2018

Amasya yarın gece 2. sahura kalkacak. 17 Mayıs 2018 Amasya sahur vakti 03:25 olarak Diyanet’in resmi internet sitesinde yer almakta. Amasya’d 03:25 itibariyle 2. oruç tutulmaya başlanacak.

Ramazan fener alayıyla karşılandı – AMASYA

Amasya Belediyesince düzenlenen ramazan ayı etkinlikleri, fener alayıyla başladı.İstasyon Köprüsü’nden başlayan ve Yavuz Sultan Selim Meydanı’na kadar yapılan fener alayı yürüyüşüne, Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Özdemir, yaptığı konuşmada, her yıl ramazanı coşku ile karşıladıkları ancak bu yıl İsrail’in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamından dolayı buruk bir karşılama olduğunu söyledi.

Ramazanda dayanışma ve yardımlaşmanın doruğa çıktığını ifade eden Özdemir, şöyle devam etti:”Ramazan geleneklerini gelecek nesillere aktarmak için ramazan ayı boyunca etkinlikler düzenliyoruz. Ramazan gelenekleri Amasya’ya yakışıyor, İnşallah bu geleneğimiz devam edecek. Ramazan, Amasya’da eski gelenekleri hatırlatarak geçecek. Fener alayımıza teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 1 ay boyunca gündüzleri oruçlarımızı tutup akşamları teravih namazımızı kılacağız. Namazın ardından Şehzadeler Gezi Yolu’nda çok çeşitli etkinliklerimiz olacak, hepinizi bekliyoruz.”İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı duanın ardından “Hoşgeldin ya Şehr-i Ramazan” yazılı ateş, protokol üyeleri tarafından yakıldı.

Yorum Yap