Funda Alkayış kimdir? Survivor Funda kaç yaşında?

0
539


Funda Alkayış, Survivor 2018’in performansıyla dikkatleri üstüne çeken yarışmacılarından biri. Ada yaşantısı ve yarışmalarda gösterdiği performans ile göz dolduran Funda Alkayış’ın hayatı izleyiciler tarafından merak ediliyor. İşte Funda Alkayış kimdir? sorusunun yanıtı


Funda Alkayış, Survivor 2018 Gönüllüler takımında yer alıyor. Funda Alkayış yarışmalarda gösterdiği performans ile ada yaşantısındaki tavrıyla izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. İşte düya çapında başarılara imza atan sporcu kimliğiyle Funda Alkayış’ın hayatı…

FUNDA ALKAYIŞ KİMDİR?

Funda Alkayış, 1987 yılında Mersin’de dünyaya geldi. Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olan Alkayış, 2009 yıılında başladığı sporu hayatına dahil etti ve dövüş sporları olan Kick Boks, Wushu ve Muay-Thai ile uğraşmaktadır. Adıyaman’da beden eğitimi öğretmeni.

50 kiloda Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonluğu elde etmiştir. 24 maçta 23 galibiyet 6 nakavt ile birçok başarıya imza atan Alkayış’ın 9 kez Türkiye şampiyonluğu ve dünya ikinciliği ile üçüncülüğü bulunuyor.

Kick Boks sporunun bir tek erkekler üzerinde başarılı olmadığını kadınların da birçok erkekten bu spor dalında başarılı olduğunu belirten Alkayış, Survivor 2018’de Gönüllüler takımında yarışıyor.

Yorum Yap