Meral Akşener: TİKA’yı kapatacağım demedim

0
505


İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “TİKA’yı kapatacağız diye bir beyanım yok. YÖK’ü kapatacağımı ve TRT’yi satacağımı söyledim.” dedi


İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, NTV’de soruları yanıtlıyor.

Akşener, “Kandil’e giden ana kuzuları. Davul zurnayla terör operasyonu yapılmaz. Bütün bu konuşmalardan ortaya çıkan iç siyasetin öznesi olduğudur. Habur rezaletini ben yapmadım, çadır mahkemelerini ben kurdurmadım. Ben bunu Oktay Vural üzerinden Adalet Bakanlığı’na sordurdum.” dedi.

“Ben terör mücadelesini ciddi bir iş olarak görürürm.” diyen Akşener, “Gayri ciddi bir tavırla ortaya konulmasını çok yanlış buluyorum.” ifadesini kullandı.

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“YÖK’Ü KAPATACAĞIM, TRT’Yİ SATACAĞIM”

“Benim açımdan 2. turda da Millet İttifakı’nda dayanışma devam eder. Millet İttifakı’nın Meclis’te de devam etmesi gerekiyor. TİKA’yı kapatacağız diye bir beyanım yok. YÖK’ü kapatacağımı ve TRT’yi satacağımı söyledim.” 

Meral Akşener, “Sayın Erdoğan her şeyi biliyor. Müfredat biliyor, ekonomiyi yönetmeyi biliyor. Ben ekonomistleri yöneteceğim, ekonomileri değil. Faizi indir-kaldır diyemez seyasetçi.” ifadesini kullandı.

“AKLINIZA NE GELİYORSA İTHAL EDİLİYOR”

“Türkiye’de uzun süredir bir şey üretilmiyor” diyen Akşener, “Hem tarım hem de sanayi gitti. 70 milyar dolarlık varlık satıldı. 453 milyar dolar borç alındı. Bir tane fabrika yapıldı mı hayır. İstihdam yönelik insaatın dışında bir sektör tercih edildi mi hayır. Türkiye kendine yeten bir ülke idi. Şimdi aklınıza ne geliyorsa ithal ediliyor. Böyle bir acayiplik var. Önce tarımı kalkındıracaksınız. Kürek çeken değil, dümen tutan devlet. ” ifadesini kullandı.

“BİZ EN HAZIRLIKLI SİYASİ PARTİYİZ”

Akşener, “Biz en hazırlıklı siyasi partiyiz. Kurulmamız 7-8 ay oldu. Çok iy ibir ekonomik kadromuz var. Bazılarını biliyorsunuz. Çokiyi bri hukuk kadromuz var. Askari ücret Türkiye’de yoksulluk sınırının altında. Türkiye yoksullaştırılıyor. Bu istismar üzerinden siyasi rank sistemi var.  Bizim yapabileceğimize inanılıyor. Biz slogan şeklinde söylemiyoruz. Hepsinin arka planı var.” dedi.

Yorum Yap