Son dakika: Akın akın gidiyorlar! 18 bini sınırı geçti

0
268


Son dakika… Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacılar Ramazan Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek için yola çıktı. 74 bin Suriyeli sınırı geçmek için başvuru yaptı, 18 bin Suriyeli sınırı geçerek ülkesine giriş yaptı. Sınır kapısındaki yoğunluk sürüyor


Türkiye’nin çeşitli illerinden 18 bin Suriyeli, Ramazan Bayramı için ülkelerine gitti. 

Türkiye’nin dört bir tarafından Kilis’e gelen Suriyeliler, Ramazan Bayramı için ülkelerine gidiyor. Suriyeliler, Kilis Valiliğinin izni ile 13 Haziran tarihine kadar Suriye’nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgeleri ile diğer şehirlerine gitmek için online randevu sistemine kayıt yaptırarak, randevu günü ülkelerine gidiyor. Şu ana kadar 74 bin Suriyeli Ramazan Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek için randevu sistemine kayıt olurken, gidenlerin sayısı 18 bini buldu.

İHA’nın aktardığına göre; Suriyeliler Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı ile Gaziantep Karkamış Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gidiyor. Suriyeliler, randevu sistemine kayıt yaparken belirttikleri sınır kapısından geçiş yapabiliyor.

Yorum Yap