Son dakika… Binali Yıldırım’dan değerlendirme kuruluşlarına sert çıkış

0
197


Son dakika… İzmir’de muhtarlarla biraraya gelen Yıldırım, değerlendirme kuruluşlarına yüklendi. “Seçime kalmış bir ay, değerlendirme kuruluşları Türkiye’nin notunu, bankaların notunu düşürüyor. Bu size normal geliyor mu? 4 gün sonra onların da tezkerelerini ellerine vereceğiz 4 gün sonra geldikleri yere göndereceğiz.” ifadelerini kullandı


Başbakan Binali Yıldırım,  İzmir’de muhtarlar buluşmasına katıldı.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Seçime kalmış bir ay, değerlendirme kuruluşları Türkiye’nin notunu, bankaların notunu düşürüyorlar. Bu size normal geliyor mu? Bunların hepsi oyun. Şurada 4 günümüz kaldı. 4 gün sonra onların da tezkerelerini ellerine vereceğiz, geldikleri yere göndereceğiz.” dedi.

“NE KADAR TESADÜF”

Yıldırım, şunları kaydetti:

“Muhalefet adaylarının hepsinin ortak söylemi ‘ Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim de ne olursa olsun.’ Bazı dış mihraklar da aynı şeyi söylüyor. Bu tesadüf mü? Niye, Recep Tayyip Erdoğan onların burada rahatça at oynatmasına izin vermiyor, onun için rahatsız oluyorlar. ‘Bizim Türkiye’yle problemimiz yok, bizim problemimiz Recep Tayyip Erdoğan’ diyorlar. Bizim adaylar da bunu söylüyor. Ne kadar tesadüf.”

Yorum Yap