Son dakika… CHP’li Tezcan: Sıkı takip neticesinde kayıp görülen vekillikleri kazandık

0
365


Son dakika… CHP Genel Başkan Yardımcısı, Bülent Tezcan Habertürk TV’de soruları yanıtladı. Seçim gecesi Muharrem İnce’nin herhangi bir açıklama yapmamış olmasına ve kendisinin erken değerlendirme yapmasına dair soru sorulan Tezcan: ”Seçim gecesi TV kanallarında, sadece ajansların verdiği bilgilerin açıklanması nedeniyle saat 9 dan itibaren sandık görevlilerimiz sandıkları tek etmeye başladı” dedi. Tezcan, ”Sayım döküm tutanklarındaki sonuçların herhangi bir biçimde değiştirilip yansıtıldığını iddia etmemiz mümkün değil, bizdekiler ile tutuyor, İnce ertesi gün açıklama yapmayı tercih etti, bunda yadırganacak birşey de yok.” değerlendirmesinde bulundu


CHP Genel Başkan Yardımcısı, Bülent Tezcan Habertürk TV’de soruları yanıtladı. 

Tezcan, Muharrem İnce’nin seçim gecesi herhangi bir açıklama yapmamış olmasına ve kendisinin erken değerlendirme yapmasına dair soru soruya, ”Seçim gecesi TV kanallarında, sadece ajansların verdiği bilgilerin açıklanması nedeniyle saat 9 dan itibaren sandık görevlilerimiz sandıkları tek etmeye başladı” dedi.

Tezcan, ”Partilinin bu konudaki rahatsızlığına hak veriyorum, petililer kazanamayınca bir sorumlu arıyorlar, parti yönetcisi olmanın nimeti de var külfeti de var” dedi.

Bütün sandık görevlileirmize SMS ile bilgi geçtik” diyen Tezcan ”Kaybetmekten kaynaklı bir moral çöküntüsü var, bu yine olacaktı, bu meselenin üzerinde yoğunlaşarak bu yüzden kaybettik gibi bir algı doğru değildir. Beklediğiniz sonucu alamazsanız hayalkırıklığı her seçimde çıkar. Hayal kırıklığını önlemenin bir yolu var, seçimi kazanmak” dedi.

Sayım döküm tutanklarındaki sonuçların herhangi bir biçimde değiştirilip yansıtıldığını iddia etmemiz mümkün değil, bizdekiler ile tutuyor. Doğru sınav verdiğimizi düşünüyorum, doğru sınav vermiş olmak her zaman bütün kamuoyunu tatmin etmiş olmak anlamına gelmiyor. Seçimi kazanmadığınız sürece parti tabanı mutsuz olacaktır. Bilgilendirme konusunda bir eksiğimiz olmadı, itiraz süreçlerinde de itirazlar düzenli olarak yapıldı” dedi.

Tezcan, ”İnce ertesi gün açıklama yapmayı tercih etti, bunda yadırganacak birşey de yok. Haksız yere o kampanyayı yürüten arkadaşımız o gece konuşsa bütün şimşekleri üzerine almış olacaktı, ertesi gün daha rahat daha sakin bir tablo ile açıklama yaptı.” ifadelerini kullandı.

Bülent Tezcan, ”Gürsel Erol konusu disiplin meselesi. Disiplin Kurulu bir karar verecek, bunu kamuoyuna açık konuşmamalı.’2 dedi.

”İstifa çağrısı disipline sebep olmaz” diyen Tezcan, ”Sayın Erol’un disipline sevkedilme nedeni istifa çağrısı değil, Parti’nin önünde oturma eylemei yapacağım demesidir. Bunu Yüksek Disiplin Kurulu tartışacak,değerlendirmesini kurul yapacak, o neden ben konuşmak istemiyorum.” dedi.

Yorum Yap