Son dakika: Demirtaş’tan Erdoğan’ın ’adaylık’ sözlerine yanıt

0
416


Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın adaylığının yanlış olduğunu söyleyerek, “24 Haziran’dan sonra adaylık için düzenleme getireceğiz. Tutuklular da aday olamayacak. Bu ne ya, yol geçen hanı mı burası?” dedi. Demirtaş, Erdoğan’a avukatları aracılığıyla Twitter’dan yanıt verdi, “Benim kriterlerim tamam da seninkiler şüpheli” diye konuştu


Gazete Habertürk’ün haberine göre; HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinin adaylığıyla ilgili “Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bu yanlış bir gelişme, bunun düzeltilmesi lazım” sözlerine yanıt verdi. Demirtaş, avukatları aracılığıyla Twitter’dan yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Bak bu defa sana katılıyorum Erdoğan. Örneğin senin cumhurbaşkanı adayı olabilmen için mutlaka üniversite diploman olması lazım ama bugüne kadar diplomanı gören olmadı. Benim kriterlerim tamam da asıl seninkiler şüpheli.”

Öte yandan Demirtaş bayram mesajı yayınladı. Twitter’dan ailesinin fotoğrafını paylaşan Demirtaş şu notu düştü:

“Ramazan Bayramınızı ailecek tebrik eder, sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu nice bayramlar dileriz. Güzel ve özgür günlerde görüşmek dileğiyle…”

— Selahattin Demirtaş (@hdpdemirtas) June 15, 2018
https://twitter.com/hdpdemirtas/status/1007495957452337152

 

Yorum Yap