Cenk Tosun’dan tarihi itiraf…

0
656


Beşiktaş’tan Everton’a rekor ücretle transfer olan Cenk Tosun, İngiltere kariyerine dair önemli bir itirafta bulunduPremier Lig’deki gururumuz Cenk Tosun, S Sport’a kariyerine ve gelişimine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cenk Tosun’un o röportajından satır başları… 
”REKABET YOKSA RAHATLIK OLUR”
”FUTBOLUN EN İYİ LİGİ: PREMİER LİG”
”PSG BİLE ALLIANZ ARENA’DA ZORLANDI”
”MARIO GOMEZ’DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM”
”ŞENOL GÜNEŞ’İN FUTBOL ZEKASI ÇOK İYİ”
”SKIBBE BANA ÇOK ŞEY KATTI”
”BÜYÜK TAKIMLAR BENİ İSTEDİ AMA BEN GAZİANTEPSPOR’A GELDİM”
Gaziantep’e transfer olduktan sonra o güveni bana Tolunay hoca verdi. Ondan sonra kariyerim devam etti. İnişli çıkışlı dönemlerim oldu. Beşiktaş’ta as forvet olmak zordu. İlk sene az oynadım. 2. sene biraz daha fazla oynamaya başladım. 3. sezonda da 34 maçın 31’inde oynadım.
”İNGİLTERE’DE İDMANLAR DAHA YOĞUN””İngiltere, dünyanın en iyi ligi. Futbol oynarken çok zevk alıyorsun. Mesela idman tesisleri çok iyi. Tesislerimiz çok güzel. İdman günleri bütün günümüzü orada harcıyoruz. Çalışma sistemleri buradan biraz daha farklı. Gerçekten çok profesyonel bir hayat yaşıyoruz. İngiltere’de idmanlar biraz daha yoğun. Ama haftada iki gün iznimiz oluyor.
”TÜRK OLDUĞUMUZ İÇİN…”
”HAZIR DEĞİLKEN OYNAMAK BENİM İÇİN DEZAVANTAJ OLDU””Tottenham gibi bir maçla başlamak benim için dezavantaj oldu. İkinci devre kötü oynayınca öyle bir skorla maçı kaybettik. Hoca beni koruma amaçlı kenara aldı. Devam eden lige geldiğim için hazır değildim. Fizik açığımı kapattığımda hoca beni maçlarda düzenli olarak oynatmaya başladı
”HOCAM BANA GÜVENİYOR”
”ARTIK TAKIM ARKADAŞLARIMI DAHA İYİ TANIYORUM”
Bu kadar başarıyı elde edipte bu kadar alçak gönüllü olmak takdir edilesi bir durum. Onunla oynamak bizim için büyük bir şans. Kulübü çok seviyor. Orada profesyonel olduğu için elinden gelen her şeyi yapmak istiyor.

Yorum Yap