Fenerbahçe UEFA ile görüştü

0
224


Fenerbahçe’de yeni başkan Ali Koç ve yöneticiler, UEFA ile görüşmek için özel jetle İsviçre’ye gitti. Ali Koç yönetiminin UEFA görüşmesinde neler yaşandı?Habertürk Spor’dan Ahmet Selim Kul’un haberine göre; Fenerbahçe’de hareketli saatler yaşanıyor… 
Camia özellikle sportif direktör Damien Comolli’nin teknik direktör ve yeni transferler konusuna kilitlenmişken yönetim ise mali konuları rayına oturtmak için çaba sarf ediyor. 
Bunun için de en büyük engel bilindiği gibi UEFA’nın koyduğu FFP anlaşması. 
Başkan Ali Koç ve kurmayları gerek kongre sürecinde gerekse göreve geldikten sonra öncelikli olarak çok kötü durumda olan mali yapıyı yoluna sokmak istediklerini açıkça belirtmişlerdi. 
HABERTÜRK de 7 Haziran tarihinde başkan Ali Koç’un ilk hedefinin FFP olduğunu duyurmuştu. 
Nitekim Ali Koç ve ekibi göreve geldikten sonra öncelikli olarak mali durumları gözden geçirdikten sonra UEFA’nın yolunu tuttular. 
ÖZEL JETLE GİTTİLERBaşkan Ali Koç, başkan yardımcısı Semih Özsoy ile birlikte bazı yöneticiler önceki gün özel jetle UEFA’nın Nyon’daki merkezine giderek yetkililerle bir görüşme yaptılar.
Bu önemli zirvede mali açıdan yapılması hedeflenen planlar anlatılırken özellikle Türkiye’de döviz piyasasında yaşanan dalgalanmalar kapsamlı bir şekilde UEFA yetkililerine anlatıldı. 
Başkan Ali Koç ve ekibinin şartların yumuşatılması konusunda yaptığı görüşmelerin son derece olumlu geçtiği ve UEFA yetkililerinin kendilerine yapılan sunumdan memnun kaldıkları öğrenildi. 
HABERTÜRK DUYURMUŞTUAli Koç’un başkanlığa gelmesinin hemen sonrasında ilk hedefinin UEFA yetkilileri ile bir araya gelip FFP konusunu görüşmek olduğunu HABERTÜRK 7 Haziran’da duyurmuştu.

Yorum Yap