Son dakika! Trabzonspor’un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu!

0
306


Son dakika! Trabzonspor’un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu! Yeni başkanını seçmek için sandığa giden Trabzonspor’da 16 sandıkta kullanılan oyların sayımı 17:00’da başladı. Oy verme işlemi 17.00’de sona ererken divan başkanı İlhami Algan, bin 690 üyenin oy kullandığını açıkladı. 7. sandık sonunda 870 oya ulaşan Ahmet Ağaoğlu’nun Metin Kaya’yı geride bırakarak Trabzonspor’un yeni başkanı olması kesinleşti


Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, başkan adaylarının konuşmaların ardından kongre divan başkanı İlhami Algan’ın anonsuyla  11:45’te başlayan oy kullanma işlemi 17:00 itibarıyla sona erdi. Genel kurulda oy verme işlemi için sabah erken saatlerden itibaren Hayri Gür Spor Salonu’na geldiği gözlenen üyeler, kongreye büyük ilgi gösterdi.

Başkanlık seçiminde Ahmet Ağaoğlu bordo, Metin Kaya mavi, bağımsız yönetim kurulu adayı Levent Sekban ise beyaz renkli listelerle yarışıyor.

Bordo-mavililerde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda yeni yönetim kurulunun görev süresi, aralık ayına kadar olacak.

Tutanaklara göre 16 sandıkta toplamda 1690 delege oy kullandı. Genel kurulda sandıkların açılımı başlandı… 7. sandık sonunda Ahmet Ağaoğlu’nun Trabzonspor’un yeni başkanı olması matematiksel olarak kesinleşti… 

TOPLAM OY

Ahmet Ağaoğlu: 1037

Metin Kaya: 103

Levent Sekban: 3

Geçersiz: 51

AHMET AĞAOĞLU’NUN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Trabzonspor’un yeni başkanı seçilen Ahmet Ağaoğlu’nun listesi şöyle:

Asil üyeler: Hayrettin Hacısalihoğlu, Mehmet Yiğit Alp, Ömer Sağıroğlu, Önder Bülbüloğlu, Faruk Kanca, Emin Kahraman, Haluk Şahin, Mesut Çağlar Bozoğlu, Cahit Erdem, Zeyyat Kafkas, Müminhan Bilgin, Ertuğrul Doğan, Serdar Ekrem Şirin, Yalçın Orhon.

Yedek üyeler: Lokman Sadıklar, Özer Bayraktar, Onur Sağır, Dursun Ali Sakarya, Zafer Göktaş, Kemal Ertürk, Tuncay Uzunal.

1. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 157 (Ahmet Ağaoğlu)

Mavi pusula: 7 (Metin Kaya)

Beyaz pusula: 3 (Levent Sekban)

2. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 165

Mavi pusula: 16

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 10

3. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 132

Mavi pusula: 18

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 11

4. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 117

Mavi pusula: 7

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 12

5. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 114

Mavi pusula: 5

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 9

6. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 95

Mavi pusula: 12

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 9

7. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 90

Mavi pusula: 15

Beyaz pusula: 0

8. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 84

Mavi pusula: 10

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 8

9. SANDIK SONUCU:

Bordo pusula: 83

Mavi pusula: 13

Beyaz pusula: 0

Geçersiz oy: 13

SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR…

METİN KAYA’NIN LİSTESİ ŞÖYLEYDİ

Asil üyeler: Seykan Gülen, Alaattin Aksoy, Murat Salihoğlu, Necati Selvitop, Abdurrahman Samat, Taner Eyüpoğlu, Mustafa Baki, Burhan Polat, Mücahit Sefa Mataracı, Oktay Çavuşoğlu, Serdar Şahinoğlu, Yener Durmuş, Yasin Kaya, Gökhan Bahadır.

Yedek üyeler: İbrahim Ataoğlu, Sayim Kuş, Ömer Birinci, Muhammet Emin Keser, Murat Bilgili, Abdullah Akyüz, Ali Osman Aydın. 

AĞAOĞLU VE KAYA OYLAMA ÖNCESİNDE AÇIKLAMALAR YAPTI

Hayri Gür Spor Salonu’nda, bugün yapılacak seçimle sona erecek olağanüstü genel kurulun ikinci gününde, Ahmet Ağaoğlu ve Metin Kaya delegelere hitaben konuşma yaptı.

Kura çekimi sonrası ilk olarak Ahmet Ağaoğlu, üyelere seslendi. Ağaoğlu, kulüpte olağanüstü şartların olduğunu ancak enkaz edebiyatı veya mali tablolarla alakalı fazla bir şey söylemek istemediğini belirtti.

Bugün gelinen noktada kulübün birden fazla sorununun bulunduğunun çok açık ve net olduğunu aktaran Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Bu sorunlarımızın başında tüzük olmaz üzere, finansal kaynaklar, idari yapı, şike süreci ve amatör branşlar gelmekte. Şike süreci belki de bir kulübün başına gelebilecek en büyük felakettir. Bu davayı yıllardan beri takip eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Bugün yine Trabzonspor’umuzun hakkı için FIFA önünde çadır kurup, adalet nöbeti tutan neferlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu süreç tamamlanana kadar bizden önce mücadele eden başkanlarımızın, yönetimimizin, hukukçularımızın takip ettiği yolu aynı şekilde takip edeceğiz. Sonucunu alana kadar ve gidilecek en uç noktaya gidene kadar bu işin peşini bırakmayacağız.”

Ağaoğlu, ekonomik sorunların, çözüm bekleyen sorunların başında geldiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Yıllık faizi, kur farkı giderleri, gelirinin tamamına yakın olan bir bilanço ile karşı karşıyayız. Banka borçlarının ivedilikle yeniden yapılandırılması ve kulübe nakit girdisi sağlamak için çalışacağız. Aralık ayına kadar kısa dönem borçlarının yükünü hafifletmek önceliğimiz. Altyapı yeniden organize edilerek Trabzonspor’un ihtiyaçlarına cevap verecek düzeye gelecek. Trabzon şehri, futbolun kitabını yazmış bir kenttir. Futbolun tarihini, futbolun kitabını bu kent yazdı. Futbolun kitabının felsefesinin yazıldığı bir kent, 100 yılı aşkın bir süredir bu coğrafyanın futbolla yatan kalkan, bilimsel futbolu ilk defa ülkeye öğreten bir kentin bireyleri ve böyle bir takımın taraftarıyız. Geldiğimiz noktada birtakım sıkıntılarla karşı karşıya olabiliriz. Futbol bizim kanımızda ve damarlarımızda var.”

“Sabır kelimesi ile de aramız hoş değil ama biraz sabrederek bütün bu zorlukların üzerinden gelecek yapıya sahibiz.” diyen Ağaoğlu, “Birkaç sene içinde başta ekonomik zorluklar olmak üzere bütün zorlukların üstesinden gelebilecek yapıya sahibiz. Bunu birlikte başaracağız. Altyapı kesinlikle yeniden organize edilecek. Trabzonspor’un ihtiyaçlarına cevap verecek seviyeye getirilecek. Futbol akademisi, altyapı ile olan programlarımız içinde yer alacak. Maliyeti yüksek değil, performansı yüksek oyuncular olacak. Trabzonspor’u hedeflerine taşıyacak kadro olmazsa olmazımızdır.” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu, çözüm çalışmaları için belirli bir süreye ihtiyaçlarının bulunduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz burada popülist politikalarla günü kurtarma amacında değiliz. Trabzon’un farklı, İstanbul’un farklı yapısı var. 80’lere gelinceye kadar futbolun kalitesi yerlerde sürünüyordu. 6 şampiyonluğumuzu tokat gibi suratlarına çarpınca kendi futbol politikalarını değiştirdiler. Biz Türkiye’de Trabzonspor olarak 1. Lig’e çıktıktan sonra Türk futboluna ayar verdik. Bir başkasının dümen suyunda gitmek gibi düşüncemiz olması mümkün değil. Önce Anadolu’ya, ilerleyen süreç içinde İstanbul’a dönüp kabul ettirmek zorundayız. Ekonomik duruma bakıldığında, günü kurtaracak durum olmadığı aşikar. Profesyonel yapılanma için sabrınıza ihtiyaç var. Günü kurtaran politikalarla, günü kurtaran uygulamalarla arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmamız asla mümkün değil. Şüphesiz ki 3 yıl sabır derken yarışın dışında olmamız asla mümkün değil. Trabzonspor, şartlar ne olursa olsun her zaman yarışın içinde olacak, her zaman zirveyi zorlayacaktır. Yarışın dışında kalmak Trabzonspor taraftarının doğasına terstir.”

Ahmet Ağaoğlu, tüzük değişikliğinin öncelikleri arasında olduğunu, sadece kulübün ihtiyaçlarına değil ileriye dönük sürdürülebilir tüzüğü temmuz ayında genel kurulun onayına sunacaklarını, borçlanmanın da önünü keseceklerini sözlerine ekledi.

METİN KAYA’NIN KONUŞMASI

Metin Kaya ise tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek, “Trabzonspor’un yeniden dirilişi, öze dönüşü, baş kaldırışı, tarih yazması için buradayız ve ne diyoruz, yufka yüreklilerle, çetin yollar aşılmaz.” dedi.

Trabzonspor’un her şeyin üstesinden gelebileceğini ifade eden Kaya, “Korkmak, yılmak yok. Trabzonspor cesurdur. Trabzonspor’un üstesinden gelemeyeceği şey yoktur. Yeter ki samimi olun, derdiniz Trabzonspor olsun. Bu kulübün makus talihini değiştirmek lazım. Kulübün borcunu ödeyeceğiz. 8 Nisan 2018’de tarih yeniden yazılacak.” diye konuştu. 

USTA İBRA EDİLDİ

Özellikle ekonomik sıkıntılar nedeniyle çok eleştirilen Muharrem Usta yönetimi, mali ve idari yönden oy çokluğuyla ibra edildi. Olağanüstü Genel Kurul’da eleştirilere yanıt vermek için kürsüye çıkan Muharrem Usta, “Hangi pozisyonda olursak olalım bu sorumluluk duygusundan kaçmamamız gerekiyor. Kongrenin Trabzonspor’a yakışır bir şekilde geçmesi gerektiğini temenni ediyorum. Seçilecek yönetimin yanında olacağız. Biz sadece hizmet için geldik. İyi niyetimizden şüpheniz olmasın, hakkınızı helal edin” dedi.

NET BORÇ 841 MİLYON TL

Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Bordo-Mavili kulübün borcunu açıkladı. Ören, şubat ayı sonu itibarıyla Trabzonspor Kulübü Derneği’ne bağlı 6 şirketin kısa vadeli borçlarının toplamının 1 milyar 38 milyon 519 bin 156 TL, kısa vadeli mevcutlar 197 milyon 459 bin 617 TL, net borcun ise 841 milyon 59 bin 617 lira olduğunu ifade etti.


Yorum Yap