Nokia 9 Nasıl Olucak ?

1
595
Nokia 9

HMD Evrensel ile yine alanlara dönen Nokia yeni amiral gemi modeli üzerinde çalışmalara devam ediyor. İşte sızıntılarla ortaya çıkan Nokia 9 olarak adlandırılması beklenilen modelin tasarımı ve özellikleri.

Nokia 9 Nasıl Görünecek?

Nokia 9 2017 senesinin ehemmiyetli trendi olan çerçevesiz ekran akımına Nokia 9 modeli ile katılmayı amaçlayan HMD Evrensel, ortaya çıkan görsele göre aynı tasarım çizgilerini savunuyor.

Evvelki modellerine mukayese et daha yüksek bir ekran kasa oranı sunacak olan Nokia 9, sağ ve sol tarafta hemen hemen yok denecek kadar ince çerçevelere alt ve üst tarafta ise olabildiğince ince çerçevelere sahip.esiz ekran akımına Nokia 9 modeli ile katılmayı amaçlayan HMD Küresel, ortaya çıkan görsele göre aynı tasarım çizgilerini koruyor.

Üst tarafta çift ön kamera heyetimi dikkat çekerken ahize ve sensörlerde buraya konumlandırılmış. Ön tarafta görülmeyen parmak izi sensörü ise arka tarafa taşınmış vaziyette.

Teknik Özellikler Nasıl?

FCC vesikalarında ortaya çıkan Nokia’nın yeni amiral gemi modeli günümüzün tüm popüler özelliklerini üzerinde barındıran bir alet olacak. 5.5 inç büyüklüğünde 2K OLED ekranla gelecek olan model 12 MP + 13 MP çözünürlüğünde iki ana kameraya sahip olacak.

128 GİGABYTE UFS 2.1 dahili depolama alanı, 3250 mAh batarya ve 5 MP’lik çift ön kamera modelde yer alan diğer donanımlar olarak dikkat çekiyor. Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle çalışacak olan modelde işlemci tarafındaysa 2017 seneyin en üst işlemcisi Snapdragon 835 yer alacak.

19 Ocak tarihinde tanıtılması beklenilen modelin piyasaya çıkış tarihininse çok daha ileri bir tarihte gerçekleşeceği yeniden gelen sızıntılar arasında bulunuyor.

 

 

1 YORUM

Yorum Yap