Rolls-Royce’a son bir şans daha verildi

0
140


Milli savaş uçağı projesinde yer almayı isteyen İngiliz Rolls-Royce şirketi, TAI aracılığı ile verdiği teklif yetersiz kalmıştı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı, jet motoru tasarlamak ve üretmek için “TR Motor” ile çalışmalara başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İngiltere ziyaretinde Rolls-Royce, projeye dahil olma yönünde ısrarlı talepte bulundu. 31 Temmuz’a kadar olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını öngören bir niyet mektubu imzalandı


Milli savaş uçağı TF-X projesinde yer almayı isteyen Rolls-Royce’un TAI aracılığı ile verdiği teklif yetersiz kaldı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı milli jet motoru tasarlamak ve üretmek üzere yeni kurulan yerli şirket “TR Motor” ile çalışmalara başladı.

Gazete Habertürk’ten Murat Gürgen’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere ziyaretinde Rolls-Royce, Kale şirketi ile kurduğu ortak firma TAEC vasıtasıyla projeye dahil olma yönünde ısrarlı talepte bulundu. 31 Temmuz’a kadar olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını öngören bir niyet mektubu imzalandı.

 

Yorum Yap